OFERTA DE ANGAJARE

TITLUL POSTULUI :             INGINER SOFTWARE & HARDWARE

DOMENIUL OFERTEI :     IT HARDWARE & SOFTWARE, TELECOMUNICATII / INTERNET

OBIECTUL DE ACTIVITATE AL FIRMEI :

        Comert cu calculatoare, periferice, componente de retea, software

        Comert cu echipamente satelit si mobilier de birou

        Consultanta si service IT, cursuri de instruire si initiere in calculatoare, dezvoltare software

        Realizarea de retele radio pentru transmisii de date

        Provider Internet, web design, web hosting etc.

LOCALIZAREA POSTULUI :   PIATRA NEAMT

DESCRIEREA POSTULUI :

Obs. Sarcinile enumerate sunt solicitate in perioada de stagiatura. Doar o parte din ele vor fi trecute in fisa postului in functie de progresele facute, necesitatile firmei si optiunea angajatului.

1.     Administrarea retelei de internet a firmei

        Mentenanta si dezvoltarea infrastructurii de comunicatii

        Configurarea echipamentelor si solutii pentru clienti

        Operatiuni curente de administrare si management retea

2.     Retele cablate si wireless

        Operatii de dimensionare, proiectare, depanare, intretinere ale retelelor clientilor firmei

        Instalari si configurari de noi retele

3.     Service hardware

        Asigurarea suportului tehnic si service-ul echipamentelor comercializate de societate

        Repararea sau mentinerea in stare de functionare a echipamentelor firmei

4.     Servicii de vanzare

        Asigurarea asistentei tehnice si comerciale pentru clientii societatii si realizarea de vanzari efective a produselor din portofoliul alocat

PROGRAMUL DE LUCRU :      40 de ore pe saptamana

CERINTE :

1.     Educatie si experienta :

        Absolvent 2003 sau student in an terminal al facultatii : Automatizari si Calculatoare sau Electronica si Telecomunicatii

        Cunostinte si abilitati de programare ; notiuni minime de LINUX, TCP/IP, firewall s.a. constituie un avantaj

        Experienta practica in domeniul IT hardware & software constituie un avantaj

        Nivel mediu de limba engleza

Obs. : Experienta in domeniu asigura un atu ; la fel de apreciata este si capacitatea de acumulare a acesteia !

2.     Caracteristici personale

        Pasiune  si dorinta de invatare, aprofundare si perfectionare

        Corectitudine, responsabilitate, incredere in sine, capacitate de a rezolva problemele aparute

        Abilitatea de a actiona din proprie initiativa si de a depasi dificultatile aparute

 OFERTA :

        Salariu motivant, crescator progresiv in functie de realizari si capacitatea de adaptare la cerintele postului

        Sistem de recompensare a eforturilor si calitatilor; bonus-uri in functie de performante

        Posibilitati de dezvoltare profesionala

        Posibilitatea negocierii altor avantaje

Solicitantii sunt rugati sa trimita CV-ul prin e-mail la:  office@bintel.ro; fax la : 0233/235483, sau   -   sa-l prezinte personal la sediul societatii din Piatra Neamt,

 str Ozanei, Bl. M1parter